Σεμινάριο Μετεωρολογίας 9 Ιουνίου 2021 με θέμα: «Ανάλυση Μετεωρολογικών Δεδομένων και Χαρτών»

Τo τμήμα Μαθηματικών σας προσκαλεί την

Τετάρτη 9 Ιουνίου 2021 και ώρα 17:00

να παρακολουθήσετε το σεμινάριο Μετεωρολογίας με θέμα: «Ανάλυση Μετεωρολογικών Δεδομένων και Χαρτών». Στο πλαίσιο του συγκεκριμένου σεμιναρίου θα παρουσιαστούν οι καλύτερες ατομικές εργασίες φοιτητών που παρακολούθησαν τα εργαστηριακά μαθήματα Μετεωρολογίας κατά τη διάρκεια του εαρινού εξαμήνου 2020-2021. Οι εργασίες έχουν ως αντικείμενο την επεξεργασία μετεωρολογικών δεδομένων, την περιγραφή μετεωρολογικών χαρτών, την ανάλυση καιρικών συνθηκών και την εξήγηση καιρικών φαινομένων.

Συντονιστής του σεμιναρίου είναι ο Δρ Γεώργιος Βάρλας, Διδάσκων του τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Μπορείτε να δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του σεμιναρίου εδώ.

Το σεμινάριο μπορείτε να το παρακολουθήσετε μέσω της εικονικής αίθουσας του MsTeams με κωδικό 802yfg5