ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ & ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ

Σας ενημερώνουμε ότι

1. Οι εγγεγραμμένοι πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες του τμήματος Μαθηματικών πρέπει να αποστείλουν τα παρακάτω δικαιολογητικά στη Γραμματεία του Τμήματος

από 07-10-2021 έως 15-10-2021

Τα δικαιολογητικά έχουν ως εξής:

• Εκτυπωμένη αίτηση εγγραφής μέσω του πληροφοριακού συστήματος του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων
  • Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου (μη επικυρωμένη)
  • Μία (1) φωτογραφία
  • Απολυτήριο λυκείου (μη επικυρωμένη φωτοτυπία)

Τα παραπάνω δικαιολογητικά αποστέλλονται στο email της Γραμματείας του τμήματος Mαθηματικών (g-math@uth.gr)

2. Η Διεύθυνση Μηχανοργάνωσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας δημιουργεί και αποστέλλει με SMS τα στοιχεία του ιδρυματικού λογαριασμού στους νέους φοιτητές, που έκαναν ηλεκτρονική εγγραφή στο τμήμα Μαθηματικών.

3. Για να ενεργοποιήσετε τον Ιδρυματικό σας λογαριασμό χρησιμοποιήστε άμεσα τον προσωπικό κωδικό, που λάβατε στο κινητό σας τηλέφωνο, στην καρτέλα Ανάκτηση Κωδικού στο δίκτυο Π.Θ. για να δημιουργήσετε το new password. Μετά την επιτυχή ενεργοποίηση του Ιδρυματικού λογαριασμού θα έχετε πρόσβαση σε όλες τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Σημείωση : Οδηγίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα του Π.Θ. στο Σύντομο Οδηγό Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών Π.Θ. για τους Πρωτοετείς Φοιτητές.

Από τη Γραμματεία του τμήματος Μαθηματικών