Τρόποι διεξαγωγής εξετάσεων εαρινού εξαμήνου στο τμήμα Μαθηματικών του Π.Θ.

Οι τρόποι και οι πλατφόρμες για τη διεξαγωγή των εξ αποστάσεως εξετάσεων στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας αναφέρονται στο έγγραφο του κ. Ζ. Μαμούρη, Πρύτανη του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Στο τμήμα Μαθηματικών οι τρόποι που θα χρησιμοποιηθούν είναι οι  Α2, A3, Β και Γ, όπως αυτοί αναφέρονται στο προαναφερόμενο έγγραφο.

Οι φοιτητές θα υποβάλλουν ηλεκτρονική δήλωση με την οποία θα συναινούν για τη συμμετοχή τους και θα αποδέχονται τους όρους συμμετοχής τους σε οποιαδήποτε εξέταση (η δήλωση θα διατίθεται μέσω του κεντρικού ιστότοπου του Ιδρύματος).

Παρακαλούνται οι φοιτητές που αδυνατούν να συμμετέχουν στη  διαδικασία των εξ αποστάσεως εξετάσεων να  καταθέσουν  στη  Γραμματεία του Τμήματος Υπεύθυνη Δήλωση, όπου θα δηλώνουν:

(α) ότι αδυνατούν να συμμετέχουν στις εξ αποστάσεως εξετάσεις, και

(β)  ότι αιτούνται εξέταση όλων των μαθημάτων, τα οποία έχουν δηλώσει, με άλλο τρόπο, τον οποίο θα ορίσει η Προσωρινή  Συνέλευση του Τμήματος και αναφέρεται στην με αριθμό 59181/Ζ1/19-5-2020 ΥΑ (ΦΕΚ 1935/τ. Β’/20-5-2020) και 60720/Ζ1/21-5-2020 ΚΥΑ (ΦΕΚ 1971/τ.Β’/21-5-2020).

Η καταληκτική ημερομηνία για την κατάθεση της Υπεύθυνης Δήλωσης ορίζεται να είναι:

Tρίτη 9 Ιουνίου 2020