Πρόγραμμα ΙΚΥ/ Ενίσχυση συμμετοχής ομάδων φοιτητών ΑΕΙ σε διεθνείς διαγωνισμούς 2023-2024

Το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών ανακοινώνει την υλοποίηση προγράμματος με σκοπό την ενίσχυση της συμμετοχής ομάδων φοιτητών σε διεθνείς διαγωνισμούς που διοργανώνονται στο εξωτερικό, με σκοπό την ανάδειξη της καλύτερης ομάδας ή του καλύτερου διαγωνιζόμενου στον επιστημονικό τομέα στον οποίο διενεργούνται.
Οι αιτήσεις θα υποβληθούν από τις Γραμματείες των ελληνικών ΑΕΙ κατά το διάστημα από 1/9/2023 έως και 16/10/2023, με σκοπό την ενίσχυση ομάδων φοιτητών που προτίθενται να συμμετάσχουν σε διεθνείς διαγωνισμούς κατά το ακαδ. έτος 2023-2024, βεβαιώνοντας ότι οι ομάδες αυτές θα εκπροσωπήσουν το Τμήμα στο συγκεκριμένο διαγωνισμό.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε στη σχετική ανακοίνωση και πρόσκληση.