Έναρξη υποβολής αιτήσεων σίτισης πρωτοετών φοιτητών

Ενημερώνουμε τους/τις πρωτοετείς φοιτητές/φοιτήτριες ακαδ. έτους 2020-2021, ότι μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά την αίτηση με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, για χορήγηση δωρεάν σίτισης,

από Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2020  έως Τετάρτη  21 Οκτωβρίου 2020.

Για την υποβολή αίτησης σίτισης  πατήστε εδώ.

Προσοχή:

1. Προϋπόθεση είναι η ολοκλήρωση της εγγραφής σας στη Γραμματεία του Τμήματος και η απόκτηση των κωδικών του ιδρυματικού σας λογαριασμού.

2. Οι πρωτοετείς Φοιτητές που δεν έχουν παραλάβει ακόμα την Ακαδημαϊκή Ταυτότητα θα πρέπει να επισυνάψουν στο αντίστοιχο πεδίο της φόρμας την “Προεπισκόπηση Ακαδημαϊκής Ταυτότητας” την οποία θα βρουν στον ιστότοπο της Υπηρεσίας Απόκτησης  Ακαδημαϊκής Ταυτότητας, όταν ολοκληρώσουν εκεί την αίτησή τους.

3. Για την πρόσβαση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα Αιτήσεων Σίτισης από ηλεκτρονικό υπολογιστή εκτός δικτύου Π.Θ., πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Εικονικό Ιδιωτικό Δίκτυο (VPN).

Από τη Δ/νση της Φοιτητικής Μέριμνας