ΝΕΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ 2023_2024

Σας ενημερώνουμε για τη νέα εγκύκλιο σχετικά με τις εγγραφές των εισαγομένων αλλοδαπών – αλλογενών και ομογενών υποτρόφων του Ελληνικού Κράτους στην τριτοβάθμια εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2023-2024. Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε εδώ.

ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Ενημερώνουμε τους πρωτοετείς φοιτητές και τις φοιτήτριες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας ότι θα υποβάλουν αίτηση για χορήγηση δωρεάν σίτισης μετά την ηλεκτρονική τους εγγραφή από τη Γραμματεία  και αφού ενεργοποιηθεί ο Ιδρυματικός τους Λογαριασμός. Οι πρωτοετείς φοιτητές θα ενημερωθούν για την έναρξη υποβολής αιτήσεων για δωρεάν σίτισή τους με σχετική ανακοίνωση, την οποία θα μπορούν να βρουν...

Ανακοίνωση για παράταση εγγραφών των φοιτητών και φοιτητριών με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ

Σας ενημερώνουμε  για παράταση εγγραφών των φοιτητών και φοιτητριών με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες στην ΠΡΟΣΒΑΣΗ Οι εγγραφές θα διαρκέσουν μέχρι και τις 8 Οκτωβρίου 2023. Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε εδώ.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΩΝ ΕΤΩΝ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΣΙΤΙΣΗ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Ενημερώνουμε τους φοιτητές/τριες του τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας παλαιοτέρων ετών ότι oι αιτήσεις για δωρεάν σίτιση, που υποβάλλονται από τη Δευτέρα 17 Ιουλίου παρατείνονται έως και το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2023. Για την πρόσβαση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα Αιτήσεων Σίτισης πρέπει να κάνουν χρήση του Εικονικού Ιδιωτικού Δικτύου (VPN).

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΩΝ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΧΕ.2023-2024

Εδώ θα δείτε την Προκήρυξη για την πρόσκληση εντεταλμένων διδασκόντων του τμήματος Μαθηματικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2023 – 2024 καθώς και την αντίστοιχη αίτηση.